سه شنبه 6 فروردين 1398 - 20 رجب 1440 - 2019 مارس 26
کد خبر : 234950
تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396 14:24
تعداد بازدید : 153

آموزش های تخصصی مورد توجه دانشکده علوم پزشکی ساوه قرار دارد

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: با توجه به گستردگی حوزه سلامت استفاده از آموزش های تخصصی و به روز همواره مورد توجه دانشکده علوم پزشکی ساوه است..
undefined.

عباس نیک روش در آیین اختتامیه نخستین همایش عصر فیلم ساوه با موضوع ازدواج سالم که با مشارکت دانشکده علوم پزشکی ساوه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه برگزار شد اظهار داشت: برای تاثیرپذیری بیشتر آموزش مولفه های بسیاری وجود دارد برخی از این مولفه ها بحث هنر است که می تواند به عنوان تسهیل و کمک کننده برای انتقال انواع  مفاهیم از آن استفاده کرد.

وی افزود: آموزش و به ویژه آموزش مفاهیم حوزه سلامت با توجه به تاثیرگذاری بیشتری که دارد همواره در همه حوزه ها اساسی ترین کار است که می تواند مورد توجه ویژه قرار گیرد بنابراین باید از ظرفیت های به روز برای آموزش و انتقال آن استفاده کرد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: همکاران ما با این رویکرد در دانشکده علوم پزشکی، موضوع ازدواج سالم که از اهمیت ویژه برخوردار است را مورد توجه قرار داده و برای آموزش بهتر و پرداختن به زوایای متفاوت و به عبارتی شروع و تقویت فرهنگ از زبان هنر و سینما استفاده کرده اند و این مهم یک تجربه ارزشمند بوده که خوشبختانه مورد استقبال ویژه قرار گرفت که سبب دلگرمی و تداوم این اقدام شد.

دکتر نیک روش بیان کرد: بحث سلامت حوزه گسترده ای دارد از جمله بحث داشتن جامعه جمعیتی سالم که مبنای بقا و توسعه جامعه است، بنابراین در سال های اخیر بحث کاهش جمعیت به عنوان یک دغدغه ملی مطرح شد و همواره مورد تاکید مقامات عالی کشور به یژه مقام معظم رهبری بود هرچند این مسئله دغدغه همه جوامع است اما در جامعه ما به اقتضای اینکه باید بتوانیم برای توسعه و پیشرفت جمعیتی داشته باشیم که بتواند جایگزین جمعیت مورد نیاز شود، حساسیت بیشتری بود  و برطرف کردن این مشکل با ازدواج به موقع، پایدار و سالم امکان پذیر است.

وی ادامه داد: هرچند موانع و محدودیت هایی در این راستا وجود دارد اما بحث سلامت متولدین و  آموزش همواره مورد توجه وزارت بهداشت بوده و تلاش می کند که از حوزه های مختلف برای تشریع و اهمیت جایگاه سلامت و آموزش استفاده کند.

تلاش برای جلوگیری از تزلزل بنیان خانواده توسط برنامه های ضد فرهنگی دشمنان مورد توجه باشد

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه هم گفت: جایگاه خانواده در نظام مقدس اسلامی جایگاه ویژه ای بوده به گونه ای که جامعه سالم را در گرو خانواده سالم است.

حسین محمودی فر افزود:کانون خانواده یکی از مهم ترین بخش هایی است که دشمنان اسلام مورد هدف قرار داده اند و لازم است که ما هم درراستای تقویت هرچه بیشتر بنیان خانواده در کشور تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: باید  سعی کنیم مصونیت لازم در ارتباط با این تحرکات دشمنان را به جوانان و نوجوانان ایرانی بدهیم و از ایجاد تزلزل در بنیان خانواده توسط برنامه های ضد فرهنگی دشمنان جلوگیری کنیم.کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد