سه شنبه 6 فروردين 1398 - 20 رجب 1440 - 2019 مارس 26
کد خبر : 236510
تاریخ انتشار : 25 اسفند 1396 12:59
تعداد بازدید : 378

ادامه فعالیت بیمارستان حضرت فاطمه(س) ساوه پیگیری می شود

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه با بیان اینکه ادامه فعالیت بیمارستان حضرت فاطمه(س) ساوه پیگیری می شود گفت:
undefined


دکترعباس نیک روش در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به آمادگی کامل دانشکده علوم پزشکی ساوه برای ارائه خدمات در ایام نوروز اظهار داشت: با توجه به حجم بالای تردد مسافران در تعطیلات نوروزی از محورهای مواصلاتی کشور، براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت با موضوع امدادرسانی در حوزه درمانی پیش بیمارستانی و تمامی خدمات درمانی در ایام تعطیلات نوروزی، ستاد هماهنگی خدمات سفر در وزارت بهداشت با هدف تامین سلامت سفر برگزار شده و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی هم موظف به تشکیل این ستاد با حضور ریاست دانشکده و معاونان درمان و اورژانس هستند.

وی افزود: رویکرد خدمات این ستاد، ارائه خدمات درمانی با بهره گیری از ظرفیت 100 درصدی اورژانس و بخش بستری مراکز درمانی دولتی و نیز مکلف کردن مطب ها و درمانگاه های بخش خصوصی برای ارائه خدمات با ظرفیت 50 درصدی در ایام تعطیلات نوروزی است.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه تصریح کرد: مجموعه کامل و بخش های دانشکده علوم پزشکی به عنوان خدمتگزاران مردم، برنامه ریزی های لازم به منظور جلب رضایت مردم و فراهم کردن سفری ایمن را انجام داده زیرا رضایتمندی مردم یک سرمایه معنوی برای مجموعه دانشکده علوم پزشکی شهرستان است.

نیک روش بیان کرد: در ستاد تسهیلات سفر که به ریاست فرماندار شهرستان تشکیل شده، دانشکده علوم پزشکی به عنوان عضو کمیته سلامت، بهداشت و محیط زیست است که با هماهنگی بین بخشی موظف به اجرای طرح ها و ابلاغیه های ستاد بوده و بر نحوه خدمات دهی به مردم به منظور تامین غذای سالم، آب سالم و دیگر موارد نظارت می کند.

وی ادامه داد: در رابطه با بیماران سکته قلبی و مغزی با تعریف کدهای ویژه برای این گروه از بیماران خدمات شبانه روزی در ایام تعطیلات نوروز ارائه می شود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به تعطیلی بیمارستان حضرت فاطمه(س) گفت: این تعطیلی خارج از ضورابط و مقررات وزارت بهداشت بوده اما تمام توان خود را به کار می بندیم تا این مجموعه درمانی بتواند مسیر خدمت رسانی را همچون گذشته ادامه داده و فعال باشد به گونه ای که بتواند دولت را در ارائه خدمات درمانی کمک کند.

نیک روش عنوان کرد: بدهی 10 میلیارد تومانی بیمه های تجاری به دانشکده سبب بروز مشکلات عدیده ای  برای این مرکز در ارائه خدمات درمانی به شهروندان به ویژه مصدومان سوانح رانندگی شده است زیرا براساس قانون دانشکده علوم پزشکی موظف به ارائه خدمات درمانی رایگان به مصدومان سوانح رانندگی بوده و برای تحقق این مهم منابع مالی نیاز است ولی بدهی 10 میلیارد تومانی  بیمه های تجارت روند خدمت رسانی به مصدومان را با مشکل مواجه ساخته است.

وی اضافه کرد: برابر قانون، علوم پزشکی مکلف به ارائه خدمات درمانی رایگان به مصدومان سوانح رانندگی است و باید منابع مالی آن از طریق بیمه های تجاری تامین شود که بدهی 10 میلیارد تومانی به دانشکده مسیر خدمت رسانی به این مصدومان را دشوار کرده است.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد