يکشنبه 10 فروردين 1399 - 5 شعبان 1441 - 2020 مارس 29
کد خبر : 266350
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1398 10:1
تعداد بازدید : 64

مراکز بهداشتی و درمانی ساوه برای مقابله با کرونا آمادگی دارند

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان برای پیشگیری و یا مداوای موارد احتمالی ابتلا به ویروس کرونا در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.

دکتر «عباس نیک روش» تاکید کرد: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در سطح شهرستان ساوه مشاهده و اثبات نشده اما مورد مشکوک داریم که ممکن است مربوط به بیماری های دیگری مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا باشد

وی با اشاره به اعلام وزارت بهداشت مبنی بر مثبت اعلام شدن 2 مورد ابتلا به کرونا در قم و فاصله نزدیک این شهر تا ساوه، به شهروندان توصیه کرد که حتی المقدور از سفرهای غیرضروری به قم پرهیز کنند و نسبت به رعایت نکات بهداشتی توجه داشته باشند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: مردم تا آنجا که می توانند از دست دادن و روبوسی با همدیگر و به خصوص با افرادی که دارای علائم تنگی نفس هستند، خودداری و بهداشت فردی را رعایت کنند. 

وی بهداشت دست ها را نخستین و مهمترین خط دفاعی در برابر ویروس کرونا عنوان کرد و از مردم خواست ضمن جدی گرفتن این مساله، در صورت احساس علائم تنفسی تب دار (سرفه، عطسه و...) به سرعت خود را به مراکز درمانی معرفی کنند تا کار مداوا و پیشگیری  انجام شود.

نیک روش همچنین بر ضرورت شستن منظم و با فواصل کوتاه دست ها و در حد امکان استفاده از ماسک تاکید کرد.

وی گفت: بهترین سطح آمادگی در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان ساوه برقرار است و امکانات لازم برای ارائه خدمت به شهروندان وجود دارد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: در صورت تایید احتمالی موردی از ابتلای به ویروس کرونا در این شهرستان، مراتب از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

 ساوه با حدود 300 هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان مرکزی پس از اراک محسوب می شود و در فاصله 80 کیلومتری قم قرار دارد


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد