يکشنبه 17 آذر 1398 - 11 ربيع الثاني 1441 - 2019 دسامبر 08

نیاز به خون با توجه به آغاز فصل سرما

سازمان انتقال خون ایران در اطلاعیه ای از هموطنان خواست تا برای اهدای خون در فصل سرما اقدام نمایند.

4 آذر 1398

آنچه باید در فصل سرما و برای پیشگیری از مرگ خاموش بدانیم!

مونوکسید کربن را قاتل خاموش می نامند؛ گازی که به آرامی وارد خون شده و با جایگزین شدن به جای اکسیژن، جان فرد را تا حد مرگ به خطر می اندازد.

4 آذر 1398

هفته بسیج گرامی باد

از 29 آبان تا 5 آذر، در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، هفته بسیج نام گذاری شده است. در پنجم آذر سال ۱۳۵۸، امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی، فرمان تشکیل سازمان بسیج مستضعفان را صادر فرمود.

4 آذر 1398

جلسه شورای معاونین برگزار شد

جلسه شورای معاونین با حضور دکتر عباس نیک روش رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه در بیست و هشتم آبان ماه سالجاری در سالن جلسات ستاد دانشکده برگزار شد.

2 آذر 1398

جشن کودکان نارس برگزار شد

همزمان با 26 آبان ماه، روز جهانی کودکان نارس در کلینیک شیر بیمارستان زنان و زایمان 17 شهریور جشن کودکان نارس با حضور دکتر عباس نیک روش رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه و دکتر الهام فرهادی رئیس بیمارستان شهید مدرس و زنان و زایمان 17 شهریور برگزار شد.

2 آذر 1398

طرح«بررسی شیوع ناباروری و تعیین عوامل موثر بر آن»

دکتر عباس نیک روش رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه در رابطه با طرح«بررسی شیوع ناباروری و تعیین عوامل موثر بر آن» گفت: این طرح در راستای اجرایی سازی بند سوم سیاست های کلی جمعیت مبنی بر کاهش و پیشگیری از ناباروری و به منظور برنامه ریزی مناسب و موثر در این زمینه، با توجه به ویژگی استان های مختلف و شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقلیمی، توسط دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با همکاری مرکز ملی تحقیقات سلامت در حال اجرا است.

2 آذر 1398

پوکی استخوان یا «استئوپروز» چیست؟/ نشانه های پوکی استخوان کدامند؟

پوکی استخوان یا «استئوپروز» به کاهش توده استخوانی و ضعیف و سست شدن بافت استخوان گفته می-شود، این حالت سبب می شود استخوان ها نازک و شکننده شده با کوچکترین ضربه و یا حتی خود به خود می شکنند. به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه به نقل از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «استئوپروز» یکی از مسایل مهم سلامت عمومی جامعه به شمار می رود و بر اساس تخمین بنیاد بین المللی استئوپروز، در حال حاضر در ایران از هر چهار زن بالای ۵۰ سال، یک مورد به پوکی استخوان مبتلا است. برخلاف تصور عمومی، «استئوپروز» بیماری بانوان نیست و در مردان هم دیده می شود.

18 آبان 1398

ورود ذرت آلوده به بازار صحت ندارد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص شایعات منتشرشده در خصوص ورود ذرت آلوده به بازار در گفتگو با ایسنا گفت: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و متاسفانه شایعه ایست با منشا فضای مجازی که یکی دو برنامه در یک شبکه سیما نیز در رفتاری غیرحرفه ای و غیرمسوولانه به آن دامن زده است.

14 آبان 1398

آنفولانزا چیست؟

آنفولانزا نوعی بیماری است که ممکن است موجب شود افراد سرفه کرده و گلو درد و تب داشته باشند، همچنین ممکن است آب ریزش بینی، احساس خستگی، بدن درد، یا نشانه های ناخوشی دیگر در بیمار ظاهر شود.

14 آبان 1398

  • تعداد رکوردها : 713

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد