پنج شنبه 27 تير 1398 - 16 ذيقعده 1440 - 2019 ژولاي 18
کد خبر : 242933
تاریخ انتشار : 28 مرداد 1397 7:0
تعداد بازدید : 349

اولویت توسعه درمانی ساوه، احداث بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مدرس است

رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اولویت توسعه درمانی این شهرستان، احداث بیمارستانی جدیدی جایگزین بیمارستان شهید مدرس است ..

undefined.


رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اولویت توسعه درمانی این شهرستان، احداث بیمارستانی جدیدی جایگزین بیمارستان شهید مدرس است . 

 دکتر عباس نیک روش در آئین بزرگداشت روز خبرنگار در نشستی با خبرنگاران ساوه و زرندیه با اشاره به قدمت بیش از 40 سال بیمارستان شهید مدرس ساوه اظهار کرد: این بیمارستان با توجه به برخورداری از 162 تخت بستری، زیرساخت مناسب بعنوان بیمارستان اصلی شهر را ندارد و پاسخگوی حجم مراجعات درمانی نیست . 

وی با اشاره به ساخت بیمارستان جایگزین که از سالهای گذشته در قالب مصوبه دولت در دستور کار حوزه سلامت شهرستان قرار داشته است، گفت: از آنجاکه قرار بر این بوده است بخش اعظمی از هزینه احداث این بیمارستان به صورت خیرساز تامین شود اما عدم تحقق تعهد، احداث این مرکز درمانی را متوقف کرده بود که با پیگیری های صورت گرفته در دو سال اخیر کار مطالعات و واگذاری زمین انجام و هم اکنون احداث این مرکز، اولویت اصلی حوزه درمان شهرستان است تا ظرفیت مناسبی برای ارائه خدمات داشته باشیم . 

وی تصریح کرد: قطعا با توجه به محدودیت منابع مالی در کشور باید از ظرفیت خیرین در احداث این مرکز استفاده کنیم تا در یک بازه زمانی قابل قبول بیمارستان جایگزین بیمارستان شهید مدرس احداث شود . 

رئیس علوم پزشکی ساوه در خصوص واگذاری بیمارستان خصوصی حضرت فاطمه (س) به بخش دولتی گفت: بیمارستان حضرت فاطمه (س) با برخورداری از 100 تختخواب که در فاز دوم به 220 تخت افزایش می یابد یک پتانسیل مطلوبی برای افزودن به بخش دولتی است و واگذاری این بیمارستان به بخش دولتی باید با کار کارشناسی از سوی وزارت بهداشت و با سیاستگذاری از سوی مقام عالی وزارت صورت گیرد . 

وی افزود: بزودی با حضور مدیرکل منابع فیزیکی وزارت بهداشت و درمان در ساوه و بررسی کامل و امکان سنجی واگذاری این بیمارستان نظر نهایی از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود . 

نیک روش در ادامه با تاکید بر اینکه سهم وزارت بهداشت در نقشه سلامت کشور 25 درصد است،افزود: 75 درصد عوامل موثر بر سلامت در اختیار وزارت بهداشت نیست و باید سایر دستگاهها مداخله داشته باشند . 

وی گفت: به عنوان مثال اگر امنیت جاده ها افزایش یابد قطعا آمار تصادفات و مصدومیت های جاده ای کاهش خواهد یافت و حجم مراجعات به مراکز درمانی کمتر خواهد شد. تشدید آسیب های اجتماعی نقطه شروعی برای مراجعه به مراکز درمانی است از این رو مشارکت همگانی برای تامین سلامت و کاهش بار مراجعات به مراکز درمانی الزامی است . 

رئیس علوم پزشکی ساوه در ادامه به تشکیل مجمع سلامت شهرستان اشاره کرد و گفت: بزودی این مجمع فعالیت خود را به عنوان بازوی توانمند اجرایی دانشکده در ارتقای سلامت جامعه با قوت بیشتر ادامه خواهد داد . 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خبرنگاران دغدغه مندانه به مسایل و رویدادهای جامعه می پردازند، گفت: خبرنگاران بازوان حمایتی حوزه سلامت هستند و نقطه مشترک آنان ارایه خدمات به مردم است که موجب افزایش سرمایه اجتماعی و قوام و بقای جامعه می شود 

گاهی حسادت به دلیل نگرانی در مورد از دست دادن شریک زندگی در فرد به وجود می آید. به دلیل وحشت و احساس ناامنی فرد حسود واکنش های علنی و نامناسبی از خود نشان می دهد. اگر همسرتان حسود است ، وجود این حسادت را به دلیل عشق و علاقه طرف مقابل خود بدانید در نتیجه بهتر می تواند این مسئله را حل کنید. در بیشتر مواقع که حسادت در زندگی زناشویی زیاد است ،  اغلب افراد به دنبال درمان های فردی می روند. در حالیکه درمان باید یک روند دو طرفه داشته باشد یعنی باید مشکل را به صورت مشکل دو طرف بدانند که نیازمند کمک هر دو طرف است. این گونه درمان فواید و مزایا ی بیشتری به همراه دارد، زیرا موجب کاهش برچسب زدن نامناسب به زوج حسود می شود و با تفاهم بیشتری همراه است و از طرف دیگر اعتماد به نفس زوج را بالا می برد.

چند راهکار اگر همسرتان حسود است
توجه بیشتر به همسر: گاهی حسادت در یکی از زوج ها به دلیل این است که همسر غیر حسود اعتماد به نفس بیشتری دارد یا نسبت به رابطه احساس تعهد کمتری دارد و یا اینکه توجه بیشتری نسبت به دوستان و آشنایان نشان می دهد ، یعنی به اندازه کافی همسر حسود را در ارتباطات خود جدی نمی گیرد.  در چنین شرایطی به همسر خود توجه بیشتری کنید و به او بگویید برای تان جذاب است و به او وفادار هستید. همچنین او را در فعالیت های مختلف خود همراه سازید. در هفته ، زمانی را به این موضوع اختصاص دهد که چگونه می تواند فعالیت های مشترک داشته باشد. در زمان گفتگو  همدیگر را جدی بگیرند.

روشن کردن موقعیت هایی که موجب حسادت در همسر حسود می شود: موقعیت هایی است که موجب حس حسادت در همسر می شود. گفتگو در مورد آنها  و برطرف کردن سوءظن ها و ناامنی ها می تواند سوء تفاهم ها و ناراحتی ها ی زن و شوهر را برطرف کند.
چند راهکار اگر نسبت به همسرتان حسود هستید

اعتماد را سرلوحه ارتباط خود قرار دهید، زیرا رابطه ی شما را محکم تر می کند و فضای نشاط انگیزی به وجود می آورد. و در مورد اینکه چگونه می تواند در جهت اعتمادسازی یکدیگر تلاش کنید گفتگو انجام دهید.

ناامنی و کمبود اعتماد به نفس خود را شناسایی کنید، بهتر است نقاط ضعف و کمبود اعتماد به نفس خود را شناسایی کنید زیرا در بیشتر مواقع این کمبودهای شماست که موجب بروز حسادت می شود، بنابراین با تقویت مهارت ها و اعتماد به نفس خود می تواند حسادت را از بین ببرید. توجه به نکات مثبت و قابلیت های یکدیگر در تقویت اعتماد به نفس موثر است. ; line-height: 15.3333px;">وی کلنگ زنی پایگاه سلامت زاویه از توابع زرندیه با هزینه ای بالغ بر 200 میلیون تومان، پایگاه سلامت عاشورا با هزینه ای بالغ بر 120 میلیون تومان و راه اندازی 10 کانون محله ای در ساوه و زرندیه و نیز راه اندازی ساختمان مولفه های اجتماعی را از جماه مهمترین اقدامات حوزه اجتماعی دانشکده علوم پزشکی ساوه است
 . 

اکرم نوری مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز گفت: بروز و تشدید بیماری های های غیرمسری به شیوه زندگی مردم بر می گردد و این نوع بیماری ها در سنین نوجوانی بروز می کند که عمده ترین آن چاقی مضمن و ابتلا به فشار خون است . 

وی خواستار ارتقای سواد سلامت مردم، کاهش استرس های روزانه و تغییر شیوه زندگی و نیز ترک دخانیات برای کاهش میزان این بیماری ها شد و گفت: آگاهی بخشی، تغییر نگرش و رفتار از الزامات کاهش بیماری های غیرواگیر است . 

نوری به نقش رسانه ها به عنوان بازوان حمایتی حوزه سلامت در ارتقای سواد سلامت و آگاهی بخشی اشاره کرد و گفت: به هر میزان که سطح آگاهی های مردم افزایش یابد به همان میزان بیماری ها کاهش خواهد یافت . 

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از تلاش های خبرنگاران فعال در حوزه سلامت تجلیل بعمل آمد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد