جمعه 1 آذر 1398 - 25 ربيع الاول 1441 - 2019 نوامبر 22
کد خبر : 252875
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1397 7:0
تعداد بازدید : 404

اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال ویژه متولدین ۹۵ به بعد

هانیه امین فرقانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهارکرد: طرح تزریقی واکسیناسیون فلج اطفال برای متولدین ۹۵ به بعد..

undefined

رئیس گروه واحد بیماری های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه گفت: اجرای برنامه تزریق واکسن فلج اطفال برای متولدین سال ۹۵ در ساوه و زرندیه آغاز شده است. 

هانیه امین فرقانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، اظهارکرد: طرح تزریقی واکسیناسیون فلج اطفال برای متولدین ۹۵ به بعد تا پایان بهمن ماه در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی این شهرستان ادامه دارد و از شهریور ۹۷ برای تمامی کودکانی که به چهارماهگی رسیده بودند برنامه ایمن سازی اجرا شده است. 

وی با بیان اینکه برای باقی متولدین جهت تزریق فراخوان انجام می   شود، گفت: در حال حاضر این واکسن در کشور بصورت سهیمه بندی تقسیم شده که دانشکده علوم پزشکی ساوه جز گروه اول اجرای طرح بوده است. 

امین فرقانی تاکید کرد: در حال حاضر در مرحله اول اجرای این برنامه برای متولدین سال ۹۵ در ۹ استان بوشهر، اصفهان، فارس، یزد، مرکزی، گلستان، خراسان شمالی، تهران و البرز تزریق واکنس فلج اطفال انجام می گیرد و دریافت این واکسن تزریقی برای کودکان متولد سال ۹۵ در سایر استان های کشور در دست اقدام است. 

وی بیان کرد: در این طرح مراقبین سلامت با تمامی خانواده کودکان مذکور تماس گرفته و پیگیر تزریق واکسن که بسیار ضروری است، خواهند بود و خانواده هایی که کودکانی در این رنج سن دارند می توانند به خانه های بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی روستایی در روستاها و مراکز و پایگاه های جامع سلامت در شهر مراجعه کنند. 

رئیس گروه واحد بیماری های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به اینکه واکسن فلج اطفال به دو صورت خوراکی (قطره) و تزریقی تولید می شود و هر دو نوع این واکسن، کاربردی است، اظهار کرد: با توجه به وجود بیماری فلج اطفال در 2 کشور افغانستان و پاکستان، بهترین ابزار برای پیشگیری از بروز این بیماری در کشور، واکسیناسیون فلج اطفال است که به توصیه سازمان جهانی بهداشت به همه کشورهای دنیا، به منظور افزایش و اطمینان از سطح ایمنی کودکان، واکسن تزریقی فلج اطفال به برنامه واکسیناسیون افزوده شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد