سه شنبه 21 آبان 1398 - 15 ربيع الاول 1441 - 2019 نوامبر 12

پوکی استخوان یا «استئوپروز» چیست؟/ نشانه های پوکی استخوان کدامند؟

پوکی استخوان یا «استئوپروز» به کاهش توده استخوانی و ضعیف و سست شدن بافت استخوان گفته می-شود، این حالت سبب می شود استخوان ها نازک و شکننده شده با کوچکترین ضربه و یا حتی خود به خود می شکنند. به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه به نقل از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «استئوپروز» یکی از مسایل مهم سلامت عمومی جامعه به شمار می رود و بر اساس تخمین بنیاد بین المللی استئوپروز، در حال حاضر در ایران از هر چهار زن بالای ۵۰ سال، یک مورد به پوکی استخوان مبتلا است. برخلاف تصور عمومی، «استئوپروز» بیماری بانوان نیست و در مردان هم دیده می شود.

18 آبان 1398

ورود ذرت آلوده به بازار صحت ندارد

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص شایعات منتشرشده در خصوص ورود ذرت آلوده به بازار در گفتگو با ایسنا گفت: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و متاسفانه شایعه ایست با منشا فضای مجازی که یکی دو برنامه در یک شبکه سیما نیز در رفتاری غیرحرفه ای و غیرمسوولانه به آن دامن زده است.

14 آبان 1398

آنفولانزا چیست؟

آنفولانزا نوعی بیماری است که ممکن است موجب شود افراد سرفه کرده و گلو درد و تب داشته باشند، همچنین ممکن است آب ریزش بینی، احساس خستگی، بدن درد، یا نشانه های ناخوشی دیگر در بیمار ظاهر شود.

14 آبان 1398

مهم ترین ویژگی های رژیم غذایی سالم دوران بارداری برای سلامت مادر و جنین

مادرانی که به اندازه کافی انرژی دریافت نمی کنند، در معرض خطر زایمان نوزادان کم وزن و کوتاه قد قرار دارند.

13 آبان 1398

زایمان مادر پر خطر افغان با اقدام تیم تخصصی بیمارستان زنان زایمان شهدای 17 شهریور ساوه با موفقیت انجام شد

مادر 19ساله با بارداری 40هفته همراه با بیماری هر سه دریچه قلبی مادرزادی به بیمارستان شهدای 17 شهریور ساوه مراجعه نمود پس از معاینات دقیق با توجه به شرایط ویژه جهت بررسی بیشتر به بیمارستان شریعتی تهران ارجاع داده شد.

12 آبان 1398

میزان توصیه شده مصرف نمک برای سلامتی

سازمان بهداشت جهانی خرید محصولاتی با نمک کم را توصیه می کند و آن را به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش­های موثر و عملی در جلوگیری از بیماری های غیر واگیر معرفی کرده است.

12 آبان 1398

بازدید معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه از بیمارستانهای شهید مدرس و 17 شهریور

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه، دکتر هادی محنتی معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه به همراه سرپرست اداره نظارت و اعتبار بخشی و همچنین مدیریت مجتمع بیمارستانی از بیمارستانهای شهید مدرس و هفده شهریور ساوه بازدید کرد.

12 آبان 1398

ده نکته برای سلامت زنان

زنان محور سلامت خانواده محسوب می شوند و علاوه بر مدیریت سلامت اعضاء خانواده، الگوی اصلی آموزش و ترویج شیوه زندگی سالم به نسل بعدی می باشند پیشرفت جامعه در گرو سلامت خانواده ها و سلامت خانواده ها وابسته به سلامت زنان است .

11 آبان 1398

پيشگيري از بروز مسمومیت در کودکان

به مناسبت هفته پیشگیری از مسمومیت ها، هر گاه و در هرکجا مسمومیتی رخ داد، خونسردی خود را حفظ کرده و با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با شماره تلفن 190 و یا مرکز اورژانس 115 تماس حاصل کنید.

11 آبان 1398

توده یا تومور پستان

توده بدون درد شایع ترین علامت سرطان پستان است که در حدود ۷۵درصد موارد از سوی بیمار به صورت اتفاقی یا در معاینه کشف می شود.

11 آبان 1398

  • تعداد رکوردها : 676

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد