جمعه 1 آذر 1398 - 25 ربيع الاول 1441 - 2019 نوامبر 22
1438رکورد در مدت زمان 0.078ثانیه
عبارت مورد جستجو :
پوکی استخوان یا «استئوپروز» به کاهش توده استخوانی و ضعیف و سست شدن بافت استخوان گفته می-شود، این حالت سبب می شود استخوان ها نازک و شکننده شده با کوچکترین ضربه و یا حتی خود به خود می شکنند. به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه به نقل از معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «استئوپروز» یکی از مسایل مهم سلامت عمومی جامعه به شمار می رود و بر اساس تخمین بنیاد بین المللی استئوپروز، در حال حاضر در ایران از هر چهار زن بالای ۵۰ سال، یک مورد به پوکی استخوان مبتلا است. برخلاف تصور عمومی، «استئوپروز» بیماری بانوان نیست و در مردان هم دیده می شود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص شایعات منتشرشده در خصوص ورود ذرت آلوده به بازار در گفتگو با ایسنا گفت: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و متاسفانه شایعه ایست با منشا فضای مجازی که یکی دو برنامه در یک شبکه سیما نیز در رفتاری غیرحرفه ای و غیرمسوولانه به آن دامن زده است.
آنفولانزا چیست؟ 14 آبان 1398 8:7
آنفولانزا نوعی بیماری است که ممکن است موجب شود افراد سرفه کرده و گلو درد و تب داشته باشند، همچنین ممکن است آب ریزش بینی، احساس خستگی، بدن درد، یا نشانه های ناخوشی دیگر در بیمار ظاهر شود.
مادرانی که به اندازه کافی انرژی دریافت نمی کنند، در معرض خطر زایمان نوزادان کم وزن و کوتاه قد قرار دارند.
مادر 19ساله با بارداری 40هفته همراه با بیماری هر سه دریچه قلبی مادرزادی به بیمارستان شهدای 17 شهریور ساوه مراجعه نمود پس از معاینات دقیق با توجه به شرایط ویژه جهت بررسی بیشتر به بیمارستان شریعتی تهران ارجاع داده شد.
سازمان بهداشت جهانی خرید محصولاتی با نمک کم را توصیه می کند و آن را به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش­های موثر و عملی در جلوگیری از بیماری های غیر واگیر معرفی کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه، دکتر هادی محنتی معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی ساوه به همراه سرپرست اداره نظارت و اعتبار بخشی و همچنین مدیریت مجتمع بیمارستانی از بیمارستانهای شهید مدرس و هفده شهریور ساوه بازدید کرد.
زنان محور سلامت خانواده محسوب می شوند و علاوه بر مدیریت سلامت اعضاء خانواده، الگوی اصلی آموزش و ترویج شیوه زندگی سالم به نسل بعدی می باشند پیشرفت جامعه در گرو سلامت خانواده ها و سلامت خانواده ها وابسته به سلامت زنان است .
به مناسبت هفته پیشگیری از مسمومیت ها، هر گاه و در هرکجا مسمومیتی رخ داد، خونسردی خود را حفظ کرده و با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با شماره تلفن 190 و یا مرکز اورژانس 115 تماس حاصل کنید.
توده بدون درد شایع ترین علامت سرطان پستان است که در حدود ۷۵درصد موارد از سوی بیمار به صورت اتفاقی یا در معاینه کشف می شود.
  • تعداد رکوردها : 1438

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد