سه شنبه 28 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 2019 ژوئن 18
کد خبر : 252532
تاریخ انتشار : 22 دی 1397 0:0
تعداد بازدید : 94

پرداخت 7 میلیون مستمری، چالشی برای آینده

محمدرضا منصوری در آئین گرامیداشت روز پرستار در ساوه اظهار کرد: هیچ شهرستانی در..

undefined


نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به آمار بالای بیکاری در کشور به میزان حدود پنج میلیون نفر، اظهار کرد: بالغ بر هفت میلیون نفر در حوزه دولتی کشور حقوق بگیر وجود دارد و با بازنشستگی این میزان حقوق بگیر امکان پرداخت مستمری در بخش دولتی وجود نداشته و چالش های جدی بوجود خواهد آمد. 

محمدرضا منصوری در آئین گرامیداشت روز پرستار در ساوه اظهار کرد: هیچ شهرستانی در کشور غیر از ساوه وجود ندارد که پس از انقلاب در آن بیمارستان دولتی احداث نشده باشد و شان مردم این شهرستان این نیست که از یک بیمارستان با قدمت بیش از 50 سال استفاده کنند. 

وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته بیمارستان جایگزین بیمارستان دولتی احداث می شود و با واگذاری زمین و تامین اعتبار بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. 

وی به برخی سنگ اندازی ها و مانع تراشی ها در احداث این بیمارستان اشاره کرد و گفت: احداث این بیمارستان در شرایطی صورت می گیرد که کشور با محدودیت منابع مالی مواجه است و همدلی و همراهی همه مسئولان و عدم مانع تراشی روند اجرای آن را تسریع خواهد بخشید. 

منصوری در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری در کشور به میزان حدود پنج میلیون نفر، اظهار کرد: بالغ بر هفت میلیون نفر در حوزه دولتی کشور حقوق بگیر وجود دارد و با بازنشستگی این میزان حقوق بگیر امکان پرداخت مستمری در بخش دولتی وجود نداشته و چالش های جدی را بوجود خواهد آورد. 

وی به بروز فساد در کشور اشاره کرد و افزود: گسترش فساد در جامعه موجب توزیع ناعادلانه ثروت خواهد شد و تا زمانی که جلوی فساد گرفته نشود قطعا اقتصاد کشور بیمار خواهد بود. 

این نماینده مردم در خانه ملت با تاکید بر تولیدمحوری و صادرات محوری در کشور برای خروج از مشکلات اقتصادی تصریح کرد: با هزینه بالا نمی شود کشور را توسعه داد بلکه باید با جلوگیری از فساد و با صادرات محوری اقتصاد کشور را از بن بست نجات داد. 

وی همچنین با اشاره به احداث سایت پسماندهای عفونی و صنعتی در ساوه گفت: به هیچ وجه اجازه اجرای این طرح را در ساوه نخواهیم داد و جلوی اجرای این طرح را گرفتیم. به مردم اطمینان می دهیم که این طرح منتفی شده است. 

منصوری در ادامه با تبریک روز پرستار گفت: پرستاران با وجود همه مشکلات و محدودیت های منابع مالی در کشور اما بهترین خدمات در حوزه سلامت را به مردم ارائه می دهند. 

وی در ادامه تاکید کرد: صراحتا اعلام می کنم اگر کسی با من مشکل دارد حق ندارد در حق مردم اجحاف کند. دست از سنگ اندازی و مانع تراشی بردارید و اجازه دهید مردم از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار شوند و حق مردم نادیده گرفته نشود. 

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه نیز امنیت و سلامت را زمینه ساز آرامش در جامعه دانست و افزود: پرستاران جایگاه ویژه ای در تامین سلامت جامعه دارند. 

عباس نیک روش افزود: بالغ بر 600 پرستار در دانشکده علوم پزشکی ساوه فعالیت دارند و در تلاش هستیم علاوه بر توسعه آموزش جامعه پرستاری در حوزه حمایتی و مراقبتی نیز اقدامات عملیاتی انجام دهیم. 

وی بیان کرد: توسعه آموزش در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد با جذب هیئت علمی توانمند از برنامه های در دست اقدام دانشکده به منظور ارائه خدمات بیشتر و مناسب تر است. 


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد