شنبه 14 تير 1399 - 14 ذيقعده 1441 - 2020 ژولاي 04
کد خبر : 257162
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1398 12:15
تعداد بازدید : 344

وزیر بهداشت: نمی‌توان منابع نظام سلامت را بی‌جهت استفاده کرد

وزیر بهداشت: نمی توان منابع نظام سلامت را بی جهت استفاده کرد

وزیر بهداشت گفت: نمی توان منابع نظام سلامت را بی جهت استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، سعید نمکی دقایقی قبل در نشست شورای اداری ساوه در فرمانداری با اشاره به بازدیدها و اقدامات انجام شده طی سفر نیم روزی خود به شهرستان های ساوه و زرندیه اظهار داشت: برای افتتاح چند پروژه در زرندیه، مامونیه و خود پرندک و ساوه در شهرستان ساوه و مجموعه اطراف این شهرستان حضور پیدا کرده ایم.

وی افزود: براساس نیازسنجی هایی انجام شده، امروز چند پروژه در این مناطق افتتاح و کلنگ زنی شد، یکی از افتتاحیه ها، افتتاح  بیمارستان 32 تخت خوابی امام رضا(ع) زرندیه بود که می تواند مشکلات مردم منطقه را برطرف کند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: یکی دیگر از افتتاحیه ها، افتتاح مرکز جامع سلامت پرندک است که قطع یقین برای  مردم کمک بسیار خوبی است.

نمکی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه های امروز بنده بازدید از طرح ملی بسیج کنترل فشار خون بود که خوشبختانه در سطح منطقه و شهرستان فعال بود و حتی از اهداف پیش بیینی شده جلوتر است.

وی با اشاره به کلنگ زنی بیمارستان 250 تخت خوابی ساوه گفت: باتوجه به کمبود تخت در این منطقه مردم این منطقه علی رغم نزدیکی به استان تهران، درگیر یک سری کمبودها و کسری های مزمن بودند که سبب ایجاد مشکلاتی شده بود.

وزیر بهداشت ادامه داد: خوشبختانه در بودجه برای پروژه ی 250 تخت خوابی که امروز کلنگ زنی شد، ردیف مستقلی در نظر گرفته شده است.

نمکی افزود: امیدواریم بتوانیم امسال و سال آینده، منابع قابل توجهی برای این پروژه در نظر بگیریم و با همکاری مسئولان ذی ربط بتوانیم از ظرفیت خیران حوزه سلامت بهره مند شویم.

وی با اشاره به بازدید از بیمارستان قدیمی آسیباک گفت: اعتقاد داریم جابه جایی این بیمارستان خردمندانه بوده است، زیرا نمی توان منابع نظام سلامت را بی جهت استفاده کنیم، اما مردم منطقه آسیابک معتقد بودند این بیمارستان قدیمی باید در جای خود باقی بماند.

وزیر بهداشت ادامه داد: تیمی با ریاست معاون بهداشتی بنده تشکیل و با همکاری مقامات محلی و مردم منطقه به این موضوع رسیدگی کنند که چگونه می توان از این بیمارستان قدیمی به عنوان یک ابزار ارائه دهنده خدمات به مردم استفاده شود.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد