يکشنبه 30 شهريور 1399 - 3 صفر 1442 - 2020 سپتامبر 20
کد خبر : 266761
تاریخ انتشار : 24 اسفند 1398 8:50
تعداد بازدید : 466

هشدار مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی ساوه در خصوص تهیه و مصرف الکل و محلول های ضد عفونی کننده

به گزارش وب دا ساوه دکتر رضا نظری مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی ساوه در خصوص مصرف الکل و مواد ضدعفونی کننده هشدار داد و گفت: از آنجایی که مصرف متانول منجر به آسیب شدید کلیوی، نابینایی و حتی مرگ می شود لازم است همشهریان گرامی از محلول های آبی نظیر اتانول و با غلظت های ۶۲ تا ۷۰ درصد برای ضد عفونی دست ها استفاده نمایند.
به گزارش وب دا ساوه دکتر رضا نظری مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی ساوه در خصوص مصرف الکل و مواد ضدعفونی کننده هشدار داد و گفت: از آنجایی که مصرف متانول منجر به آسیب شدید کلیوی، نابینایی و حتی مرگ می شود لازم است همشهریان گرامی از محلول های آبی  نظیر اتانول و با غلظت های  ۶۲ تا ۷۰ درصد برای ضد عفونی دست ها استفاده نمایند.
نظری افزود: با توجه به افزایش متقاضیان الکل جهت ضد عفونی دست و سطوح،  مردم هشیار باشند که الکل متانول برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و خطرات استفاده از آن بی تاثیر است و باید از مصرف الکل صنعتی پرهیز نمایند.
وی تصریح کرد: بازرسین مدیریت غذا و دارو, روزانه علاوه بر داروخانه ها بر واحدهای صنفی نظیر عطاری ها و فروشگاه های آرایشی بهداشتی نظارت دقیق و مستمر دارند و به همشریان محترم پیشنهاد می شود حتما الکل را از داروخانه ها و فروشگاه های آرایشی و بهداشتی دارای مجوز تهیه نمایند و از تهیه الکل از سوپر مارکت ها، عطاری ها و دیگر فروشگاه ها خودداری نمایند.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: روزانه، نمونه های جمع آوری شده الکل جهت تعیین نوع (اتانول یا متانول) و درصد آن به آزمایشگاه های معتبر ارسال می شود و چنانچه در این خصوص تخلفی صورت گرفته باشد، مراتب پیگیری و به مراجع قضایی معرفی می شوند.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده علوم پزشکی ساوه می باشد